11 вражаючих фактів, які можуть змінити уявлення про світовий океан
1. Атлантика порівнянна з Антарктидою
Об’єм води в Атлантичному океані такий же, як обсяг льоду в Антарктиді.
 2. Швидкість звуку у воді
Звук у воді поширюється в 5 разів швидше, ніж у повітрі – зі швидкістю 1435 метрів в секунду. 
3. Підводні вулкани
90% всіх вулканів знаходяться під водою.
 4. Тваринний світ підводних глибин
Сьогодні вченим відомо близько 226 408 видів морських тварин. Дослідники припускають, що в світовому океані може мешкати до 25 млн різних морських видів. А це означає, що сьогодні виявлено менше 1% від усіх видів морських тварин.
 5. Дослідження океану
В даний час вченим вдалося дослідити лише 10% від площі світового океану. Інша частина океану розглядається як глибоководна (1800 метрів і нижче від поверхні океану) і поки не вивчена. Людина буває в космосі частіше ніж в глибинах світового океану.
 6. Розміри океану
Те, що людина звикла називати океаном, насправді приливна зона – мізерна площа на межі океану і суші.
7. Сонячне світло під водою
У міру занурення під воду сонячне світло швидко зникає і дуже швидко збільшується тиск. Океан – це глибоко, холодно і абсолютно темно.
 8. Життя в глибинах.
Завдяки сучасним пристроям на дистанційному управлінні вченим вдалося виявити, що на дні океану є вельми різноманітне життя. Причому, мешканці морських глибин настільки незвичайні, що їх цілком можна вважати інопланетянами. Є припущення, що оскільки світло не досягає морських глибин, то на океанському дні має бути якесь альтернативне джерело енергії.
 9. Унікальний тваринний світ
На дні океану є живі організми, які живуть навколо вулканічних жерл, де температура досягає 150 градусів Цельсія. При нормальних атмосферних умовах вода б кипіла.
 10. Глибина океану
Якщо б Еверест занурити в найглибшу частину

Тихого океану, то його вершина виявилася б на 2 км нижче поверхні океану.

 11. Тиск в морських глибинах
Тиск в найглибшій окуляри світового океану становить 11318 тонн на квадратний метр. Це порівнянно з тим, якби на грудях людини опинилися 50 аеробусів. Саме з цієї причини вивчати морські глибини так непросто.
Календарь Украины

Статус

КаленДАРь - праздник на каждый день
Рейтинг@Mail.ru